czwartek, 9 stycznia 2014

Foto Glazura? Nowe designerskie rozwiązania.W polskim internecie możemy znaleźć wiele inspiracji, z których czerpiemy pomysły na wykończenie własnej łazienki czy kuchni. Na krajowym rynku znajduje się ogromna liczba wzrów i rodzajów płytek ceramicznych, że na pewno nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś pasującego do jego własnej koncepcji urządzenia mieszkania. Nowym i bardzo designerskim rozwiązaniem może być właśnie foto glazura. Jest to jeszcze mało popularne w naszym kraju rozwiązanie na wystrój pomieszczeń, aczkolwiek jest alternatywą dla zwykłych oklepanych wzorów. Postaramy się wytłumaczyć Państwu co to takiego jest oraz pokazać jak to wygląda. 
Foto płytki są to płytki ceramiczne różnego rodzaju, na których możemy umieścić własną fotografię lub wybraną grafikę (musi być ona jak najlepszej jakości). Odbywa się to za pomocą specjalnie zmodyfikowanych drukarek przygotowanych do drukowania na ceramice. Wybrany obraz można wydrukować na każdej pojedynczej płytce lub podzielić na wiecęj płytek, które będą tworzyć całość. Aby druk był jak najlepszy musimy wybrać płytki o jak największej zawartości szkliwa (to czy się nadaje czy nie sprawdza firma drukująca). Jeśli chodzi o producentów to wybór należy do Państwa. Mogą to być produkty firm np. Tubądzin czy Paradyż, aczkolwiek przy doborze trzeba pamiętać o zachowaniu przynajmniej w jakimś stopniu parametrów sprzyjających jak najlepszej jakości wydruku. Wielkość formatu płytek dobieramy wedle własnych potrzeb.
Uzyskanie odpowiedniego koloru naszej foto glazury zależy od orginalnego koloru wybranej płytki. Jeśli chcemy odwzorować dokładnie grafikę to najlepiej, żeby orginalny kolor płytki był biały. Możemy też eksperymentować. Np. po wyborze płytki o kolorze żółtym i naniesieniu na nią grafiki czarno białej powinniśmy mieć piaskową barwę. Konslutacja z fachowcami od wydruku na pewno pomoże dobrać odpowiednią barwę.
Foto glazury dzięki odpowiedniej produkcji i wypalaniu w piecach o temp. około 1000 stopni C są bardzo odporne na zjawiska atmosferyczne, detergenty do mycia, wilgoć czy nawet ścieranie wzoru. Można je montować na zewnątrz budynku ( oczywiście jeśli wybierzemy odpowiednią płytkę bazową) jak i wewnątrz ( w kuchni, łazience, salonie, korytarzu). Do montażu używamy tych samych klejów co do normalnej glazury.

                                                          Foto płytki możecie Państwo zamówić także u nas na www.tuplytki.pl    E889D28QVWZC

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza